Mijn persoonlijke interesses

Informatie Architect/Nederland – Utrecht

Home »  Aanvragen »  IT-Staffing »  Informatie Architect/Nederland – Utrecht

Informatie Architect/Nederland – Utrecht

On juni 13, 2016, Posted by , In IT-Staffing, By ,,,,,,, , With Reacties uitgeschakeld voor Informatie Architect/Nederland – Utrecht

[ad_1]

Functie
Informatie Architect

Expertise

Werkzaamheden
Senior Informatiearchitect

Opdracht omschrijving:
Het project ‘Bijzondere Bedrijfsvoering’ (BBV) heeft de opdracht om de gerealiseerde (deel)oplossingen – voor de afscherming van medewerkers belast met specialistische operationele taken en de nog openstaande vraagstukken voor afscherming van medewerker gegevens – in een breder kader te plaatsen en toe te werken naar een meer gestructureerde en toekomst vaste oplossing.
– uitvoeren van een impactanalyse over de gerelateerde systemen en processen heen.
– mobiliseren van betrokkenheid en kennis vanuit FM, Finance en HRM.
– ophalen van gehanteerde uitgangspunten (vanuit oplosgroep, kerngroep en werkgroepen) met als mogelijke resultante dat eerdere uitgangspunten heroverwogen dienen te worden.
– de daarvoor benodigde analyse en (geactualiseerd) advies maken onderdeel uit van de impactanalyse.

Doelstelling:
De Dienst Informatie Management (IM) is onderdeel van het PDC en is verantwoordelijk voor de kwaliteit van en dienstverlening voor de informatievoorziening (IV) van de organisatie en bereidt samen met de business de IV-portefeuille voor, onder meer door middel van de intake van nieuwe informatiebehoeften. Ook de vertaling van de informatiebehoefte naar requirements tot en met de regie op de implementatie van nieuwe of gewijzigde IV behoort tot het takenpakket van de dienst.

De sector Advies stemt de IV af op de strategische doelstellingen en de behoeften van de business. Zij adviseert bij vernieuwing van de IV over mogelijke technologie-, proces- en organisatie-veranderingen, levert de benodigde input voor de P&C cyclus en draagt zorg voor het onderhoud van de informatiearchitectuur. De sector regisseert en bewaakt
tevens de kwaliteit van de implementatie voor wat betreft de gekozen proces-, organisatie- en IV veranderingen. Advies bestaat uit de teams Business Experts, Informatievoorziening Experts en Operationele Informatievoorziening Experts. In het team Informatievoorziening Experts zijn de specialismen architectuur, informatiebeveiliging en requirement analyse
ondergebracht.

Het Team Informatievoorzieningexperts (IVE) bestaat uit vier onderdelen, te weten Allround Informatievoorziening Expert, Informatiebeveiliging, Requirementanalyse en Architectuur. Het Team verricht binnen de kaders van de klant IV-beleids-ontwikkelings- en uitvoeringstaken op het gebied van informatiemanagement, informatiearchitectuur, informatiebeveiliging en requirementanalyse. Het team houdt zich onder meer bezig met de advisering en uitvoering van vraagarticulatie en verbetering- en vernieuwingsvraagstukken van de informatievoorziening ; het begeleiden en ontwikkelen van Project Start Architecturen; het definiëren en uitwerken van (non)functionele gebruikersspecificaties en de uitvoering van informatie beveiligingsbeleid en –maatregelen. Daarbij draagt het team zorg voor de borging van de inrichting van informatieprocessen, het analyseren van de organisatorische gevolgen en het inrichten van de niet geautomatiseerde
informatievoorziening

Voor het team Informatievoorziening Experts (IVE) Architectuur wordt een senior Informatiearchitect gevraagd. Deze expert beschikt in het bijzonder over grondige kennis van de Bijzondere Bedrijfsvoering en –bedrijfsvoering processen bij de klant en van de politieorganisatie.

Gevraagde werkzaamheden:
– het inzichtelijk maken van de uitgangspunten, keuzes en hiaten (o.a. uit eerdere analyses en de beveiligingsanalyse).
– het integraal vaststellen en analyseren van de informatiestromen voor de specialistische operationele taken. Het betreft hier dan de bedrijfsvoeringsystemen en de operationele systemen, de processen en de omgeving binnen en buiten de klant.
– het doorgronden van de kwetsbaarheden in de voorkomende situaties in de werksoorten en deze voorzien van keuzescenario’s voor oplossingen op systeemniveau (systeem, interface, data) en/of op procesniveau (werkproces, werkinstructie, toelichting).
– het uitschrijven en opleveren van een impactanalyse in nauwe samenwerking met het project BBV, gebruikmakend van kennis, expertise en richtlijnen binnen Dienst IM en Dienst ICT.

Verantwoordelijkheden:
Zie vorenstaand
Vakmatige taken
– Je kunt goed plannen en organiseren.
– Je kunt je goed inleven in processen.
– Je bent in staat te schakelen op zowel tactisch als strategisch niveau en je bent goed in staat mensen met de juiste argumenten te overtuigen.
– Je beschikt over goede kennis van informatievoorziening en ervaring met het gebruik van gangbare standaard tools binnen je vakgebied.
– Je draagt bij aan de inrichting en borging van de Informatiearchitectuur en doet dit in afstemming met de coördinator Architectuur van de dienst IM.
– Je bevordert de deskundigheid van collega’s door specialistische kennis en vaardigheden periodiek over te dragen.

Contacten:
Hoofdzakelijk intern
Inzet in de lijn of project

Project:
Opleiding
– Je hebt hbo werk- en denkniveau en een opleiding bedrijfskundige informatica, bedrijfskunde, bestuurskunde of vergelijkbaar.
– Je hebt relevante informatiearchitectuuropleidingen gevolgd die gangbaar zijn binnen de overheid.
– Je bent bekend met de methodieken Togaf, DYA en SOA.
– Je hebt projectmatige kennis en kunde en bij voorkeur beschik je over de afgeronde Prince 2- (foundation) en Scrum/Agile-opleidingen.

Werkervaring:
– Je hebt aantoonbare ruime architectuur ervaring.
– Je hebt aantoonbare kennis van en ruime werkervaring in het vakgebied informatiemanagement en architectuur.

Competenties
Besluitvaardigheid
Organisatiesensitiviteit
Organisatievermogen
Overtuigingskracht
Politiek bestuurlijke sensitiviteit
Probleemanalyse
Systeemdenken
Samenwerken

Eisen:
– U voegt een cv van maximaal 5 pagina's A4 toe.
– In de afgelopen 5 jaar minimaal 2 jaar relevante werkervaring als Senior Architect binnen de overheid.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Benoem zodoende duidelijk de
gevraagde werkervaring en de perioden (dd-mm-jj – dd-mm-jj). Het ontbreken van de informatie leidt tot uitsluiting.
– Minimaal een afgeronde erkende HBO opleiding bedrijfskundige informatica, bedrijfskunde,
bestuurskunde of vergelijkbaar.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Het ontbreken van de informatie leidt tot uitsluiting.

Knockout Criteria:
1) In de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar ervaring als technisch adviseur en/of technisch
informatie-architect in het vakgebied van informatievoorziening waarbij de kandidaat te
maken heeft gehad met diverse stake-holders in een politiek bestuurlijk gevoelige omgeving.
De kandidaat heeft hierbij ruime ervaring opgedaan met Scrum/agile.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Benoem zodoende duidelijk
de gevraagde werkervaring en de perioden (dd-mm-jj – dd-mm-jj). Het ontbreken van de
informatie leidt tot puntenaftrek.
Geef een aparte beschrijving van een recente opdracht. Motiveer de rol van de kandidaat,
geef een situatieschets waaruit gevraagde ervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the
point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Dmv de toelichting zal de mate van
bekwaamheid van de kandidaat beoordeelt worden.
Een inhoudelijke / vaktechnische verificatie van dit criterium zal in de interview fase
plaatsvinden.
Gewicht 40%

2) De kandidaat heeft aantoonbaar relevante informatiearchitectuur opleidingen gedaan die gangbaar zijn binnen de overheid (zoals NORA, GEMMA) en is aantoonbaar bekend met de methodieken Togaf, DYA en SOA.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Benoem zodoende duidelijk de
gevraagde werkervaring en de perioden (dd-mm-jj – dd-mm-jj). Het ontbreken van de informatie leidt tot puntenaftrek.
Gewicht 35%

3) De kandidaat is Scrum/Agile gecertificeerd.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Het ontbreken van de informatie leidt tot puntenaftrek.
Gewicht 15%

4) De kandidaat is Prince 2 gecertificeerd.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Het ontbreken van de informatie leidt tot puntenaftrek.
Gewicht 5%

5) De kandidaat heeft relevante werkervaring opgedaan binnen de Nationale Politie is een pre.
Dit moet duidelijk herkenbaar zijn in het CV van de kandidaat. Het ontbreken van de informatie leidt tot puntenaftrek.
Gewicht 30%

Bijzonderheden
Bij het uitvoeren van deze opdracht is VOG verplicht: Ja, screening
(positief screeningsadvies / verklaring van geen bezwaar.)
Duur: 7 maanden
Startdatum: 03-10-2016
Optie op verlenging: Ja
Locatie: Driebergen
Uren per week: 36 uur
Uurtarief (per uur, all-in, ex BTW): Zo scherp mogelijk
Datum geplande intakegesprek: Week 26/27
Sluitingsdatum van uw aanbieding: 23-06-2016 aanleveren voor 17:00 uur.
Nominatiedatum Opdrachtgever: 24-06-2016, 17:00 uur.
Branche/Klant: Overheid

Regio
Nederland – Utrecht

Startdatum
03-10-2016

Duur
7 maanden

Referentienr.
10160980

[ad_2]

Source link

Comments are closed.