Mijn persoonlijke interesses

Adviseur/Nederland – Utrecht

Home »  Aanvragen »  IT-Staffing »  Adviseur/Nederland – Utrecht

Adviseur/Nederland – Utrecht

On juni 7, 2016, Posted by , In IT-Staffing, By ,, , With Reacties uitgeschakeld voor Adviseur/Nederland – Utrecht

[ad_1]

Functie
Adviseur

Expertise

Werkzaamheden
Strategisch Adviseur GrIT

Functieomgeving
Onze eindklant is een operationele organisatie met als hoofdtaken de bescherming van het eigen en bondgenootschappelijk grondgebied, de bevordering van de internationale rechtsorde en de ondersteuning van civiele autoriteiten bij rechtshandhaving, rampenbestrijding en humanitaire hulp.
Ten behoeve van deze taken stelt de klant militaire eenheden gereed en zet deze in nationaal en internationaal verband in. De Bestuursstaf geeft hier namens de minister sturing aan door het formuleren van het defensiebeleid, het toewijzen van middelen aan alle defensieonderdelen, het toezicht houden op de besteding daarvan en het opstellen van kaders voor de defensie brede bedrijfsvoering.

De Bestuursstaf vervult met het besturen van het proces tevens de scharnierfunctie tussen de minister en de defensieonderdelen. De Bestuursstaf stuurt op hoofdlijnen en laat binnen gegeven kaders de uitvoering van het primaire proces en de ondersteuning over aan de Operationele Commando’s (Commando Zeestrijdkrachten, Commando Landstrijdkrachten, Commando Luchtstrijdkrachten en de Koninklijke Marechaussee), het Commando Diensten Centra en de Defensie Materieel Organisatie.

Binnen de Bestuursstaf is de Hoofddirecteur Beleid (HDB) verantwoordelijk voor het IT beleid. De CIO-rol is belegd bij de Hoofddirecteur Bedrijfsvoering (HDBV). De HDBV is tevens verantwoordelijk voor de kaders en normen ten behoeve van de inrichting van de bedrijfsvoering en van het IT functiegebied. De Commandant der Strijdkrachten (CDS) is verantwoordelijk voor de behoeftestelling van de IT van Defensie. Binnen de kaders van de HDBV (en CIO) en op basis van de behoefte van de CDS is de Defensie Materieel Organisatie verantwoordelijk voor het voorzien in, en de instandhouding van de IT. Hiertoe beschikt de DMO over het Joint Informatievoorziening Commando (JIVC) en Operations (Agentschap DTO).

Ontwikkelingen:
Binnen de DM0 begeven de IT bedrijven JIVC en OPS zich in het krachtenveld van een recent uitgevoerd onderzoek naar de staat van de IV/ICT. De rollen van respectievelijk de HDBV (CIO), CDS, DMO (JIVC en OPS) en hun onderlinge relaties zijn opnieuw bezien en in een governance structuur vastgelegd. Als uitgangspunt is genomen het resultaat van een extern onderzoek naar de totale IT-governance dat in opdracht van de Secretaris-Generaal is uitgevoerd. Binnen deze context dient het programma voor de vernieuwing van de IT (GrIT) te worden vormgegeven.

De opdracht:
In de rol van Strategisch Adviseur acteer je op directieniveau en ben je verantwoording verschuldigd aan de programmadirecteur GrIT. Je creëert draagvlak op hoog niveau en brengt adviezen uit op het gebied van IT. Je signaleert trends en ontwikkelingen voor Defensie en stelt op basis hiervan strategische adviezen op.

Verantwoordelijkheden:
De strategisch adviseur is verantwoordelijk voor:
• Het acteren op directieniveau voor de vernieuwing IT.
• Het creëren van draagvlak op hoog niveau en het uitbrengen van adviezen op het gebied van IT.
• Het ontwikkelen en realiseren van strategische adviesproducten en -processen die richtinggevend zijn voor het functioneren en de continuïteit.
• Het signaleren van trends en ontwikkelingen voor Defensie en het opstellen van strategische adviezen op basis hiervan.
• Het afstemmen van de informatievoorziening op de business behoeften.
• Het scheppen van kaders voor de lange termijn doelstellingen en voor de transformatie van de organisatie.
• Het richtinggevend beïnvloeden van ambtelijke, politieke en/of maatschappelijke bestuurders.
• Het leveren van een bijdrage aan kennisuitwisseling- en management.
• Het rapporteren aan de programmadirecteur GrIT.

Essentiele situaties:
De strategisch adviseur dient een voortrekkersrol te tonen bij het opzetten van
samenwerkingsverbanden ten behoeve van het programma en gaat met partners binnen en buiten DMO op zoek om gezamenlijke strategische doelstellingen te ontwikkelen en realiseren.

De strategisch adviseur betrekt relevante partijen bij de besluitvorming, stelt zeker dat een ieder bijdraagt aan het beoogde resultaat en houdt daarbij rekening met de kwaliteiten van anderen. Betrokkene hecht een groot belang aan het bij elkaar brengen van partijen uit de verschillende organisatieonderdelen om samenwerking en het gezamenlijke resultaat te bereiken dan wel te vergroten.

De strategisch adviseur dient in staat te zijn om de politieke of bestuurlijke relevantie van gebeurtenissen en ontwikkelingen op 1V-gebied aan te voelen en daarop te anticiperen.
De strategisch adviseur moet een grotere doelmatigheid en doeltreffendheid van de
dienstverlening realiseren. De strategisch adviseur beseft dat kostenreducties leiden tot veranderingen in de 1V-keten die gebalanceerd moeten worden doorgevoerd.
De strategisch adviseur bereidt de organisatie er samen met de lijn op voor dat een groot deel van de dienstverlening door marktpartijen wordt geleverd. Dit vereist een ander type organisatie, functionaris en bijbehorende bedrijfsvoering. Hoewel de transformatie bij de lijn ligt faciliteert de strategisch adviseur deze verandering en draagt er zorg voor dat de voor de outsourcing noodzakelijke randvoorwaarden tijdig zijn gerealiseerd.

Competenties :
• Onafhankelijkheid
• Bestuurssensitiviteit
• Omgevingsbewustzijn
• Netwerken
• Motiveren (inspirerend en doortastend overbrengen van ideeën/visie)
• Creativiteit (Innovatief handelen)
• Samenwerken/teamspeler
• Onderhandelen
• Durf/Daadkracht
• Integer
• Standvastig/Ruggengraat

Opleidingseisen:
• Bij voorkeur een (post)universitaire opleiding aangevuld met management opleidingen.
• Aantoonbare kennis en ervaring in het leiden van grootschalige IT transformaties en uitbestedingen.
• Aantoonbare ervaring in het managen van strategische programma’s.
• Aantoonbare ervaring op strategisch niveau bij een commerciële IT dienstverlener.
• Aantoonbare ervaring met succesvolle (out)sourcingstrajecten op strategisch niveau als verantwoordelijke PM gedaan.
• Aantoonbare bestuurlijke sensitiviteit en ervaring.
• Inzicht in strategisch beleid en in organisatorische, procesmatige en vakinhoudelijke samenhangen in bredere context dan de scope van zijn eigen programma.
• Ruime managementervaring in het aansturen van multidisciplinaire teams.
• Kennis van IT-processen en klant-leverancier relaties.
• Kennis van sourcings-modellen.
• Kennis van HR aspecten.
• Kennis van financieringsmodellen.
• Uitstekende sociale (communicatie)vaardigheden.

Overige vereisten/bijzonderheden:
• Een stevige persoonlijkheid met een no-nonsense managementstijl en daadkracht.
• Charisma, verbindend vermogen, kandidaat moet kunnen verkopen en ideeën aan de man brengen.
• Kandidaat moet het spel spelen tussen de markt en de overheid, commercieel inzicht is hierbij van belang.

IT regie:
De werkzaamheden van de strategisch adviseur zullen geen betrekking hebben op de inrichting van de IT regie richting een toekomstige marktpartij en alles wat daarmee samenhangt. Dit omdat wij daarvoor reeds een overeenkomst hebben gesloten met een regiepartner. Alles wat IT regie betreft, valt buiten de scope van deze opdracht.
De marktpartij die deze opdracht gaat uitvoeren, sluit zich uit voor de uitvoering van het realiseren van andere IT- diensten en middelen.

Bijzonderheden
Bij het uitvoeren van deze opdracht is VOG verplicht: Ja, screeningsniveau B
Duur: 12 maanden
Startdatum: Z.s.m.
Optie op verlenging: Ja
Locatie: Utrecht
Aantal uur per week: Maximaal 1700 uur
Uurtarief (per uur, all-in, ex BTW): Zo scherp mogelijk
Datum geplande intakegesprek: Onbekend
Sluitingsdatum van uw aanbieding: 13-06-2016 aanleveren voor 09:00 uur.
Nominatiedatum Opdrachtgever: 13-06-2016
Branche/Klant: Overheid

Regio
Nederland – Utrecht

Startdatum
Z.s.m.

Duur
12 maanden

Referentienr.
10160949

[ad_2]

Source link

Comments are closed.