Cognos Expert, Ontwikkelaar/Business-intelligence, Cognos 8/Nederland – Utrecht
[ad_1]
Functie
Cognos Expert, Ontwikkelaar
Expertise
Business-intelligence, Cognos 8
Werkzaamheden
2 Senior Cognos Ontwikkelaars
Opdracht omschrijving:
De Basis Voorziening Informatie Bedrijfsvoering (BVI-BV) brengt data uit alle bedrijfsvoering systemen van de klant bij elkaar. Data over onder meer medewerkers, financiën, middelen, contracten, capaciteitsmanagement en opleidingen wordt geïntegreerd en vertaald naar informatie over business processen en thema’s zoals Formatie en Bezetting, In-, uit- en doorstroom, Ziekteverzuim, Inzetbaarheid, Financiële rechtmatigheid en de Personele Reorganisatie.
Deze informatie is onmisbaar voor de besturing, voor de sturing en voor de verantwoording van en door de klant. De vraag naar deze informatieproducten neemt dan ook sterk toe.
De BVI-BV is onderdeel van de BVI, waar ook operationele informatie wordt ontsloten. Er is in 2013 een start gemaakt met het vervangen van de oude – op de regio’s gebaseerde – operationele BVI door een een BVI 2.0 omgeving met een nieuwe architectuur, onder meer gebaseerd op een Apache Hadoop cluster. BVI-BV is gebaseerd op deze nieuwe architectuur, en maakt alleen nog geen gebruik van Hadoop.
Integratie van operationele en bedrijfsvoering informatie gaat steeds belangrijker worden. Dit heeft niet alleen technische implicaties, maar ook functionele, vooral met betrekking tot het koppelen van informatie en het waarborgen van zowel de WPG als de Wet Bescherming Persoonsgegevens (WBP).
Doelstelling:
Het ontsluiten van de centrale datawarehouse Bedrijfsvoering.
Verantwoordelijkheden:
Zich gedragen als een flexibele, mondige en ervaren Software Engineer in een team en binnen de gewenste deadlines meewerken aan de totstandkoming van de gewenste werkzaamheden.
Vakmatige taken:
Het ontwikkelen van een flexibele, toekomstvaste, overzichtelijke/gebruikersvriendelijke oplossing, gebouwd in Cognos 10 (later Cognos 11).
Kennisoverdracht naar Medior Cognos ontwikkelaars.
Opleiding:
– Minimaal HBO of academisch denk- en werkniveau met een ICT of informatica gerelateerde achtergrond.
Werkervaring:
– Minimaal 5 jaar ervaring als BI Ontwikkelaar, waarvan minimaal 2 jaar mbv IBM Cognos (minimaal versie 8) binnen een grootschalige Business Intelligence omgeving (minimaal 250 gebruikers), met karakteristieken van een Enterprise Data Warehouse.
– Heeft ervaring met Cognos componenten zoals: Frameworks, Workspace, Active Reports, (Dynamic) Cubes of Dashboards.
– Ervaring met het vertalen van functionele business informatiewensen naar ontwerpen van Cognos Front end
Componenten:
– Heeft ervaring met het ontwerpen of programmeren van SQL-queries.
– Heeft ervaring met het reviewen van Cognos Componenten door anderen geprogrammeerd.
– Aantoonbare hands-on ervaring met en kennis van Cognos Frameworks op basis van Dimensional Modelled Relational en Dynamic Query Manager.
– Aantoonbare hands-on ervaring met en kennis van business intelligence concepten zoals Data Modellering Methodieken (bijvoorbeeld Data Vault, Kimball etc.).
– Ervaring met en kennis van Agile methodieken zoals Prototyping en Workshops.
Competenties:
– Secuur
– Communicatief
– Team-player die ook zelfstandig kan werken
– Flexibel en pragmatisch
– Creatief
– Sterk analytisch vermogen
– Proactief en resultaatgericht
Eisen:
– U voegt een cv van maximaal 5 pagina's A4 toe.
– Minimaal 5 jaar ervaring als BI Ontwikkelaar, waarvan minimaal 2 jaar mbv IBM Cognos
(minimaal versie 8) binnen een grootschalige Business Intelligence omgeving (minimaal 250
gebruikers), met karakteristieken van een Enterprise Data Warehouse. Dit is een eis. In het CV dient duidelijk zichtbaar te zijn waar deze ervaring is opgedaan en de grootte van de organisatie.
Bij het niet benoemen van de gevraagde ervaring, zal de bieding terzijde worden gelegd.
– In de afgelopen 3 jaar minimaal 1 jaar ervaring met het ontwerpen of programmeren van
SQL-queries. Dit is een eis.
Benoem bij welke opdrachtgever deze werkervaring is opgedaan en de periode. Bij het niet
benoemen van het aantal maanden/jaren werkervaring en bij welke opdrachtgever deze kennis is opgedaan, zal de bieding terzijde worden gelegd.
Knockout Criteria:
1) Ervaring met Cognos componenten:
Frameworks, Workspace, Active Reports, (Dynamic) Cubes of Dashboards is een wens en dient duidelijk zichtbaar te zijn in het CV van de kandidaat.
Scoreverdeling:
Geen ervaring met van de benoemde skills;
0 punten
1 skill 1/5 punten
2 skills 2/5 punten
3 skills 3/5
4 skills 4/5
5 skills 5/5
Gewicht 35%
2) Ervaring (informatievoorziening) binnen het domein Bedrijfsvoering (o.a. HRM, Financiën,
Facilitair, ICT).
Motiveer de rol van de kandidaat, de perioden (dd-mm-jj – dd-mm-jj) en geef een
situatieschets waaruit bovenstaande ervaring blijkt.
De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze
toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeelt worden dmv een rapportcijfer (4 =
matig, 7 = voldoende en 10 = uitstekend). Scoreverdeling: Rapportcijfer 4: 1/5 Rapportcijfer 7: 3/5 Rapportcijfer 10: 5/5
U dient een motivatie toe te voegen in de daarvoor bestemde ruimte.
Bij alleen een verwijzing naar het CV zullen geen punten worden toegekend.
Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden.
Gewicht 10%
3) Aantoonbare hands-on ervaring met en kennis van Cognos Frameworks op basis van Dimensional Modelled Relational en Dynamic Query Manager is een wens en dient duidelijk zichtbaar te zijn in het CV van de kandidaat.
Scoreverdeling:
Geen ervaring met Dimensional modelled relational en Dynamic Query manager 0/5 punten
1 skill 3 punten 3/5
2 skills 5 punten 5/5
Gewicht 25%
4) Aantoonbare hands-on ervaring met en kennis van business intelligence concepten zoals Data Modellering Methodieken (bijvoorbeeld Data Vault, Kimball etc.) is een wens en dient duidelijk zichtbaar te zijn in het CV van de kandidaat. Wanneer BI concepten/data modelleringstechnieken niet duidelijk in het CV benoemd zijn, worden geen punten toegekend.
Gewicht 30%
Indien u door ons zal worden aangeboden dan volgt er in week 26 een terugkoppeling vanuit de klant.
Bijzonderheden
Bij het uitvoeren van deze opdracht is VOG verplicht: Ja, screening
(positief screeningsadvies / verklaring van geen bezwaar.)
Duur: 7 maanden
Startdatum: 26-09-2016
Optie op verlenging: Ja
Locatie: Nederland, Odijk/Utrecht
Uren per week: 36 uur
Uurtarief (per uur, all-in, ex BTW): Zo scherp mogelijk
Datum geplande intakegesprek: 08-07-2016 in Odijk
Sluitingsdatum van uw aanbieding: 22-06-2016 aanleveren voor 10:00 uur.
Nominatiedatum Opdrachtgever: 23-06-2016, 10:00 uur.
Branche/Klant: Overheid
Regio
Nederland – Utrecht
Startdatum
26-09-2016
Duur
7 maanden
Referentienr.
10160975
[ad_2]
Source link