Consultant/Sharepoint 2007, Sharepoint 2010, Sharepoint Designer/Nederland – Zuid-Holland
[ad_1]
Functie
Consultant
Expertise
Sharepoint 2007, Sharepoint 2010, Sharepoint Designer
Werkzaamheden
SharePoint Consultant
TAAK:
Je bent verantwoordelijk voor het bouwen en inrichten van het virtuele platform van het op te richten expertisecentrum Beleid en Uitvoering (“zo werken we bij BZ”) binnen de bestaande IT-omgeving op basis van Microsoft SharePoint van het Ministerie van Buitenlandse Zaken (BZ). In een kort tijdbestek dient een eerste versie (versie 1.0) van dit platform gerealiseerd te worden. Het platform is per 1 juli operationeel én er ligt een aanpak om deze tot een volgende versie door te ontwikkelen.
Omschrijving taak:
· Ontwerp en bouw van het virtuele platform “expertisecentrum Beleid en Uitvoering BZ” m.b.v. Microsoft SharePoint 2013 (op het BZ-platform 24/7Plaza genaamd);
· Het uittesten van tussenresultaten met een gebruikersgroep met het oog op een platform dat voor de gebruiker aantrekkelijk en goed toegankelijk is – qua uitstraling en vindbaarheid;
· Zelfstandig opererend het traject vormgeven naar oplevering toe. In staat eigen planning en project (inclusief toetsing met gebruiker) neer te zetten;
Ontwerpen aanpak en planning voor het door ontwikkelen van het platform naar een volgende versie.
WERKOMGEVING:
De SharePoint Consultant werkt als lid van het projectteam Beleid & Uitvoering aan het bouwen van het platform. Je biedt naast het ontwerpen en inrichten van het platform, ook ondersteuning aan het proces van bouwen. Je geeft goed aan wat wel en niet haalbaar is, maakt inzichtelijk wat in de versie 1.0 gerealiseerd wordt en wat daarna ontwikkeld wordt. Je voert je werkzaamheden uit in opdracht van de eindverantwoordelijke binnen het team B&U, en in nauw overleg met de betrokken business consultant van BZ, de communicatieadviseur en overige teamleden van het projectteam. Ook is goede communicatie met de organisatie nodig. Binnen BZ stem je jouw werkzaamheden nauw af met DBV/IV en team iDiplomatie.
Het programma Beleid & Uitvoering wordt gerealiseerd door een klein team (5 fte). Doel van het programma is het zo goed mogelijk organiseren van de beleidsprocessen bij BZ. Daarvoor werkt het team tot de zomer 2016 aan een aantal zaken: de inrichting van een expertisecentrum bij BZ om de aanwezige kennis te bundelen en ontsluiten, het opleveren van een BZ-toolbox ter ondersteuning en een curriculum. Het expertisecentrum heeft naast een fysieke kant ook een virtuele kant – het in te richten platform. Dit platform moet de kennis en expertise ontsluiten (mensen, BZ-toolbox en andere data, documenten), dient als wegwijzer in de organisatie én is een ontmoetingsplaats voor medewerkers en experts. Dat leidt tot vier hoofdfuncties voor het platform: bibliotheek, dialoog, samenwerken aan producten én wegwijzer.
Een eerste fase van voorbereiding is door het team afgerond: er ligt een eerste pakket aan functionele eisen en de keuze voor techniek is gemaakt – rekening houdend met de BZ-architectuur en IT-uitrol.
Binnen BZ wordt gebruik gemaakt van Microsoft SharePoint 2013 als platform voor samenwerking. Dit platform heeft de naam 24/7Plaza. Het virtuele expertisecentrum voor Beleid & Uitvoering dient binnen dit platform te worden gerealiseerd.
HARDE EISEN:
· Kennis van en minimaal 5 jaar ervaring met verschillende versies van SharePoint, aantoonbare kennis van SharePoint 2013 is een must;
· Bouwen en ontwerpen van sites met verschillende applicaties; aantrekkelijk in design;
· Ervaring met het koppelen van SharePoint met andere systemen (Yammer, HP RM, Tableau, Jive);
· In staat om workshops met eindgebruikers te organiseren en begeleiden om de (tussen)producten/prototype te toetsen;
· Goede mondelinge/schriftelijke communicatie;
OVERIGE WENSEN:
· Opstellen Functioneel Ontwerp en Technisch Ontwerp
· Kennis van het modelleren van bedrijfsprocessen is een pré;
· Ervaring met data analyse en visualisaties.
COMPETENTIES:
· Creatief;
· Analytisch denkvermogen;
· Resultaatgericht;
· Flexibiliteit;
· Klantgericht;
· Communicatief vaardig;
· Omgevingssensitiviteit en netwerkvaardigheden;
· Teamplayer.
Bijzonderheden
Bij het uitvoeren van deze opdracht is VOG verplicht: Ja
Duur: 3,5 maanden
Startdatum: ZSM
Optie op verlenging: Ja
Locatie: Den Haag
Uren per week: 40 uur
Uurtarief (per uur, all-in, ex BTW): Zo scherp mogelijk
Datum geplande intakegesprek: 14-04-2016, tussen 10:00 – 13:00 uur.
Sluitingsdatum van uw aanbieding: 07-04-2016 aanleveren voor 15:00 uur.
Nominatiedatum Opdrachtgever: 08-04-2016, 12:00 uur.
Branche/Klant: Overheid/Ministerie van Buitenlandse Zaken
Regio
Nederland – Zuid-Holland
Startdatum
ZSM
Duur
3,5 maanden
Referentienr.
10160636
[ad_2]
Source link