Mijn persoonlijke interesses

Technical Architect, Technisch Projectleider/Nederland – Zuid-Holland

Home »  Aanvragen »  IT-Staffing »  Technical Architect, Technisch Projectleider/Nederland – Zuid-Holland

Technical Architect, Technisch Projectleider/Nederland – Zuid-Holland

On april 15, 2016, Posted by , In IT-Staffing, By ,,,,,, , With Reacties uitgeschakeld voor Technical Architect, Technisch Projectleider/Nederland – Zuid-Holland

[ad_1]

Functie
Technical Architect, Technisch Projectleider

Expertise

Werkzaamheden
Technisch Projectleider/Projectarchitect

TAKEN EN RESULTAATGEBIEDEN
Omschrijving project:
Het ministerie van Buitenlandse Zaken geeft via haar wereldwijde netwerk van ambassades per jaar ongeveer 500.000 visa af aan visumplichtige reizigers die een bezoek willen brengen aan het Schengen-gebied, en werkt hierin nauw samen met Immigratie en Naturalisatiedienst (IND), onderdeel van het ministerie van Veiligheid en Justitie (V&J).

De directie Consulaire Zaken en Visumbeleid (DCV) is binnen BZ belast met de (inter)nationale beleidsvorming rondom visumverlening. Bij (de uitvoering van) het visumbeleid moet steeds een afweging worden gemaakt tussen risico’s (op het gebied van openbare orde, vestigingsgevaar, veiligheid en buitenlandse betrekkingen) en belangen (economisch of politiek, van betrokkene of van Nederland). Dit spanningsveld, en het feit dat vreemdelingenbeleid in de politieke en publieke belangstelling staat, maakt het werkgebied interessant en uitdagend.

BZ en de IND willen via het project Behandelprofielen de besluitvorming op visumaanvragen slimmer en efficiënter inrichten met behulp van een op informatie analyse gebaseerde werkwijze die resulteert in een:
· Fast track voor visumaanvragen met weinig/geen risico; en een
· Intensive track voor visumaanvragen met twijfel/geconstateerd risico, waarbij extra stappen/controles ten behoeve van de besluitvorming worden uitgevoerd.

Resultaat is het concentreren van personele capaciteit op die aanvragen waarbij dat nodig is en een kwalitatief betere besluitvorming op visumaanvragen, omdat deze op meer relevante informatie afkomstig van meerdere bronnen gebaseerd kan worden. Ook wordt besluitvorming minder afhankelijk van de beoordelingen van individuele personen.

De technisch projectleider/projectarchitect wordt primair geworven ter ondersteuning van het project Behandelprofielen, maar kan eventueel ook worden ingezet voor werkzaamheden ten behoeve van andere projecten.

Omschrijving taken:
· Het meedenken over uiteenlopende vraagstukken m.b.t. business-, applicatie-, informatie- en data-architectuur; en reviewen van hiervoor opgestelde documenten.
· Het uitvragen en reviewen van impact analyses voor wijzigingen in de verschillende applicaties die door het project Behandelprofielen worden gebruikt om haar proces uit te voeren.
· Het testen en akkoord bevinden van changes/nieuwe functionaliteiten in overleg met betrokkenen: gebruikers, beheerders, IT-leveranciers en beleidsafdelingen.
· BZ vertegenwoordigen in de Architectuur Raad van de Vreemdelingenketen.
· Het digitaliseren van ketentransacties bij BZ t.b.v. interactie tussen BZ en de Vreemdelingenketen.
· Het begeleiden van de in beheername van verschillende applicaties.
· Het toetsen van door leveranciers opgeleverde producten aan genoemde startarchitecturen en impact analyses.
· Het inhoudelijk ondersteunen van de business- en data analisten, projectleiders en beleidsmedewerkers bij het vinden van oplossingen voor uiteenlopende informatiserings-problemen aan de hand van een klantvraag dan wel programma van eisen.
· Het meedenken en adviseren over innovaties m.b.t. wensen bij project Behandelprofielen, bijvoorbeeld de inzet van biometrie.

Omschrijving resultaatgebieden:
· Uitgewerkte vragen t.a.v. IT doorontwikkeling binnen project;
· Uitgewerkte changes aan de hand van business vragen;
· Technische projectplannen;
· Uitgewerkte impactanalyses;
· Opgestelde en werkende demo’s; en
· Productmanagement t.b.v. de realisatie.

WERKOMGEVING
De directie Consulaire Zaken en Visumbeleid (DCV) is belast met het verlenen van consulaire dienstverlening aan Nederlanders in het buitenland en het leveren van een bijdrage aan de regulering van het vreemdelingenverkeer naar Nederland.

DCV is gepositioneerd onder de DG Europese Samenwerking (DGES). De directie heeft vier afdelingen: Consulaire Aangelegenheden (CA), Reisdocumenten, Legalisaties en Fraudebestrijding (RL), Vreemdelingen- en Visumbeleid (VV), de afdeling Management Bureau (MB), en een Control Unit (CU).

DCV ondergaat een ingrijpend veranderingsproces, en wordt omgevormd van een meer uitvoeringsgerichte naar een beleidsvormende, kaderstellende en toezichthoudende directie. Het project Behandelprofielen neemt een prominente plek in bij het realiseren van dit veranderproces.

HARDE EISEN WAARAAN KANDIDAAT MOET VOLDOEN:
· Academisch werk- en denk niveau;
· In de afgelopen 5 jaar werkervaring binnen de (Rijks)overheid (recente kennis van en ervaring met werkwijze en bestuurlijke aspecten binnen de (Rijks)overheid);
· Aantoonbare ervaring in rol IT projectleider/project-architect;
· Aantoonbare, brede IT-kennis;
· Aantoonbare kennis op het gebied van technische IT (medewerker moet in staat zijn om af te stemmen met collega-adviseurs op het gebied van technische IT);
· Tenminste 2 jaar ervaring met het adviseren over bovengenoemde gebieden (business- en data architectuur en applicatie- en infrastructuur architectuur) in een grote organisatie.

OVERIGE EISEN EN WENSEN:
· Kennis van de (Rijks)overheid, Nederlandse Overheid Referentie Architectuur (NORA) en Model Architectuur Rijksdienst (MARIJ);
· Kennis van en ervaring met cloud- en hosting oplossingen;
· Kennis van en ervaring met het werken met BiSL, ASL en ITIL en soortgelijke processen;
· Kennis van het TOGAF framework;
· Kennis van Archimate;
· Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid.

TOELICHTING (korte typering van geschikte medewerker)
De technisch projectleider /projectarchitect beschikt over brede en diepgaande IT kennis en heeft uitgebreide ervaring in IT projecten. Deze kennis en ervaring weet hij/zij aan te wenden om uiteenlopende probleemstellingen vanuit de gebruikersorganisatie te vertalen in oplossingen die passen binnen de technische kaders waarbinnen BZ opereert. Hierbij heeft hij/zij zowel oog voor de gebruikerskant van de oplossing als voor de beheeraspecten. Door samen te werken met technisch specialisten uit de beheer- en deliveryomgeving weet de technisch projectleider/project-architect draagvlak te creëren voor de verschillende oplossingsmogelijkheden. Tevens is hij/zij in staat om het management op een heldere en op de doelgroep afgestemde wijze te adviseren over deze, vaak complexe, materie. De kandidaat die we zoeken is in staat om afstand te nemen van de techniek en heeft het vermogen om “out-of-the-box” te denken en in een dynamische projectomgeving de beoogde resultaten te behalen.

Bijzonderheden
Bij het uitvoeren van deze opdracht is VOG verplicht: Ja
Duur: 9 maanden
Startdatum: Mei 2016
Optie op verlenging: Ja
Locatie: Den Haag
Uren per week: 32 uur
Uurtarief (per uur, all-in, ex BTW): Zo scherp mogelijk
Datum geplande intakegesprek: 22-04-2016, tussen 8:30 – 9:30 uur, of tussen 11:30 – 13:30 uur.
Sluitingsdatum van uw aanbieding: 18-04-2016 aanleveren voor 14:00 uur.
Nominatiedatum Opdrachtgever: 19-04-2016, 12:00 uur.
Branche/Klant: Overheid/Ministerie van Buitenlandse Zaken

Regio
Nederland – Zuid-Holland

Startdatum
ZSM

Duur
9 maanden

Referentienr.
10160696

[ad_2]

Source link

Comments are closed.